Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubuski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Lubuski z siedzibą w Zielonej Górze od kilku lat skutecznie realizuje wiele programów pomocy dla osób potrzebujących. Nasza działalność jest szeroka, a zaangażowanie wielu wolontariuszy pozwala nam  objąć opieką wielu mieszkańców naszego województwa, którzy znajdują się w trudnej sytuacji.  Naszym celem jest działalność dobroczynna, nakierowana na indywidualne potrzeby ludzi, ale również na całe społeczeństwa. Pragniemy pomagać ratując ludzkie zdrowie (głównie poprzez programy edukacyjne), dbając o wykształcenie młodych osób oraz o dostęp do edukacji, walcząc z problemem głodu i niedożywienia oraz przeciwdziałać patologiom społecznym. Wierzymy, że okazana pomoc, zachęci innych do przekazywania podobnych wartości kolejnym ludziom.

Wpłaty, które otrzymujemy jak również dary rzeczowe przeznaczane są na pomoc dla osób: chorych, niepełnosprawnych, ubogich lub znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, uzależnionych lub wykluczonych społecznie.

Szczególnie ważny jest dla nas Twój  1 procent podatku  - Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy zrobić tak wiele w ramach naszych działań statutowych.  Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Lubuski jest organizacją pożytku publicznego (posiadamy STATUS OPP), co oznacza, że możesz przekazać 1% podatku właśnie nam i tym samym wspomóc szeroki zakres działań jakie realizujemy na rzecz osób potrzebujących. Są to między innymi:

Pomoc społeczna – pomoc rodzinom oraz osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej

Pomoc potrzebującym – naszym pragnieniem jest udzielenie doraźnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem czy wypadkiem zmienia się diametralnie, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe i rzeczowe, które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Często przekazujemy takim osobom zebrane podczas zbiórek dary: żywność i ubrania.

Pomoc chorym – ochrona i promocja zdrowia są dla nas niezwykle ważne. Z tego powodu pomagamy nie tylko doraźnie w konkretnych przypadkach, ale również organizujemy liczne spotkania na temat zdrowego stylu życia. Staramy się pokazać ludziom jak stosowanie prostych i niedrogich zasad może uchronić ich przed chorobami cywilizacyjnymi.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubuski
ul. Szosa Kisielińska 3
65-247 Zielona Góra

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0270 6910

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij